uaru☎: +38(067) 503-86-00, +38(067) 412-70-77

Найбільший асортимент виробів з каменю , сучасне ЧПУ обладнання , постійне впровадження інновацій , дворівневий контроль якості , професійна команда дозволяють нам зруйнувати стереотипи в камнеобработке і тим самим розширити межі творчості архітекторів і дизайнерів.

Технологія укладання граніту

При відповідності технологічних процесів та дотриманні будівельних норм, укладання граніту не складе особливих труднощів.

Укладання граніту залежить від того, що буде для цього використане: бруківка, плита або камінь.

 

  Укладання гранітної плитки

Зазвичай, граніт укладається під час зведення опорних стін та огорож. Для таких цілей застосовується стандартна фракція розміром близько 30 см. Рекомендується відбивати камінь вручну. Камінь розколюють. Удар наноситься рубом кувалди. Граніт розколюється на кілька частин, а у місці розколу утворюється рвана поверхня.

Найчастіше використовується 3 типи укладання натурального каменю:

1)      Тесова (традиційна) – кладка з матеріалів правильної форми (паралелограм або трапеція) із двома сторонами. Лицьова поверхня може бути «рваною» або гладкою;

2)      «Дика» - кладка із частин неправильної форми, які зв'язуються між собою розчином. При цій кладці використовуються фракції різноманітних розмірів. З лицьового боку застосовується матеріал найкращої якості. Однак під час транспортування з'являється багато дефектів, які використовують із внутрішньої частини.

3)      Покращена тесова – це кладка з натурального та якісного каменю. Для цього використовують камінь квадратної чи прямокутної форми. Цей спосіб використовується для мурування стовпців та колон.

 

Технологія укладання гранітної бруківки на тротуар  Технологія укладання бруківки

Технологія укладання залежить від щільності та планованого навантаження ґрунту. Створюється стяжка із бетону. На готову основу поступово укладається подушка із щебеню, товщина якої становить близько 10 см. Від запропонованого навантаження також залежить фракційність.

 

При товщині бруківки близько 5 см використовують основу. Шви засипають, а вода йде у зливи. При товщині бруківки 10 см можна використовувати пісок або утрамбований гранітний відсів. Вода йде між швами в ґрунт, тому в зливах немає потреби.

 

Колота бруківка має великі допуски. Тому спочатку треба визначити напрямок швів.

 

 

 

 

 

укладання гранітної плитки на ростворТехнологія укладання плитки

Абсолютно будь-яка технологія укладання плитки має на увазі підготовлену основу. Вона обов'язково має бути рівною, без тріщин, а також вільною від речовин, що підвищують адгезію. Основа не повинна обсипатися або кришитися. Також не допускаються нальоти на поверхні. Для повного дозрівання цементна основа маютє бути витримана близько 30 діб.

 

Першим способом є кладка відполірованих плит на розчин. Залежно від товщини та основи плити.

 Укладання гранітної плитки на клейову суміш. За допомогою гребінчастого шпателя готовий розчин наноситься на основу. За рахунок цього сумiш рівномірно розподіляється на поверхнi. При виконанні цих робіт важливо постійно стежити, щоб на поверхнi розчину не утворювалася плiвка. Вона зменшує міцність зчеплення. Тому клей, при необхiдностi, найчастіше наноситься на невелику ділянку. Дуже важливо не допускати утворення порожнин.

Технологія укладання плит товщиною 5 см на бетонну основу на піщано-цементний розчин. Плити починають укладати після нанесення розчину. Це важливо, тому що необхідно закінчити процес укладання ще до моменту схоплювання розчину. Така технологія передбачає укладання граніту шляхом вдавлювання в розчин. Вдавлювання здійснюється за допомогою вібро-плити, а у важкодоступних місцях - вручну. Шви необхідно полити піщано-цементним молоком.

 

Другим способом є укладання плит на спеціальний розчин, що не містить вологи та піску. Плити поліруються дома за допомогою полірувальних машин. Після такої обробки поверхні плити стають дзеркальними. Подальший догляд за дзеркальною поверхнею стає можливим лише за допомогою полотера та спеціальних засобів.

 Ширина шва не повинна бути менша нiж 1,4 мм. Для плит із нерівними краями радять залишати шви не менше 3 мм.

 Варто також зауважити, що технології укладання за кордоном припускають використання плит товщиною 1 см. Такої товщини цілком достатньо при укладанні на спеціальні суміші. При цьому конструкцiя полегшується, полегшується монтаж, зменшується кількість використаного матеріалу. Результатом стає зниження вартості будівництва. 


 Вас може зацікавити: 

Гранітна бруківка пиляна

Гранітна плитка


Тел.: +38(067)503-86-00, +38(067)412-70-77 
Факс: +38(041) 362-13-77 
E-mail: egrinishin@gmail.com
Skype: g-stone.com.ua